Jäsenliitot


Agronomiliitto

Outi Parikka, neuvottelupäällikkö
puh. (09) 2511 1642
outi.parikka@agronomiliitto.fi
www.agronomiliitto.fi

Akavan Erityisalat
Jaakko Korpisaari, asiamies
puh. 0201 235 363
jaakko.korpisaari@akavanerityisalat.fi 
www.akavanerityisalat.fi

DIFF – Ingenjörerna i Finland

Anne Granat-Jukakoski, toiminnanjohtaja

puh. 040 551 9497

anne.granat-jukakoski@diff.fi

www.diff.fi


Luonnontieteiden Akateemisten Liitto LAL
Suvi Liikkanen, asiamies
puh. (09) 2511 1663
suvi.liikkanen@luonnontieteilijat.fi
www.luonnontieteilijat.fi

Metsänhoitajaliitto
Tapio Hankala, toiminnanjohtaja
puh. (09) 6840 8112
tapio.hankala@metsanhoitajat.fi 
www.metsanhoitajat.fi

Suomen Arkkitehtiliitto SAFA
Tapani Wahlberg, asiamies

puh. (09) 2291 2208
tapani.wahlberg@tek.fi 

www.safa.fi


Suomen Ekonomit

Kosti Hyyppä, asiamies

puh. 0201 299 253

kosti.hyyppa@ekonomit.fi

www.sefe.fi

Suomen Lakimiesliitto
Tarja Niemelä, neuvottelupäällikkö
puh. (09) 8561 0346 
tarja.niemela@lakimiesliitto.fi
www.lakimiesliitto.fi

Tekniikan Akateemisten Liitto TEK
Tapani Wahlberg, asiamies
puh. (09) 2291 2208
tapani.wahlberg@tek.fi 
www.tek.fi

Tradenomiliitto TRAL
Elin Blomqvist-Valtonen, asiamies
puh. 040 775 3040
elin.blomqvist-valtonen@tral.fi
www.tral.fi


Yhteiskunta-alan korkeakoulutetut

Petri Toiviainen, neuvottelupäällikkö
puh. 010 231 0354
petri.toiviainen@yhteiskunta-ala.fi
www.yhteiskunta-ala.fi


Ympäristöasiantuntijoiden keskusliitto YKL
Arja Varis, edunvalvontapäällikkö
puh. (09) 6226 8510
arja.varis@ykl.fi 
www.ykl.fi