Jäsenliitot


Agronomiliitto

Mari Raininko, neuvottelupäällikkö
puh. (09) 2511 1642
mari.raininko@agronomiliitto.fi 
www.agronomiliitto.fi

Akavan Erityisalat
Jaakko Korpisaari, asiamies
puh. 0201 235 363
jaakko.korpisaari@akavanerityisalat.fi 
www.akavanerityisalat.fi

Driftingenjörsförbundet i Finland rf DIFF
Emilia Juslin, asiamies
puh. 040 865 1098
emilia.juslin@diff.fi
www.diff.fi

Luonnontieteiden Akateemisten Liitto LAL
Suvi Liikkanen, asiamies
puh. (09) 2511 1663
suvi.liikkanen@luonnontieteilijat.fi
www.luonnontieteilijat.fi

Metsänhoitajaliitto
Tapio Hankala, toiminnanjohtaja
puh. (09) 6840 8112
tapio.hankala@metsanhoitajat.fi 
www.metsanhoitajat.fi

Suomen Arkkitehtiliitto SAFA
Tapani Wahlberg, asiamies

puh. (09) 2291 2208
tapani.wahlberg@tek.fi 

www.safa.fi


Suomen Ekonomit

Kosti Hyyppä, asiamies

puh. 0201 299 253

kosti.hyyppa@ekonomit.fi

www.sefe.fi

Suomen Lakimiesliitto
Tarja Niemelä, neuvottelupäällikkö
puh. (09) 8561 0346 
tarja.niemela@lakimiesliitto.fi
www.lakimiesliitto.fi

Tekniikan Akateemisten Liitto TEK
Tapani Wahlberg, asiamies
puh. (09) 2291 2208
tapani.wahlberg@tek.fi 
www.tek.fi

Tradenomiliitto TRAL
Ville-Veikko Rantamaula, yksikönjohtaja
puh. 020 155 8801
ville-veikko.rantamaula@tral.fi
www.tral.fi


Yhteiskunta-alan korkeakoulutetut

Petri Toiviainen, neuvottelupäällikkö
puh. 010 231 0354
petri.toiviainen@yhteiskunta-ala.fi
www.yhteiskunta-ala.fi


Ympäristöasiantuntijoiden keskusliitto YKL
Arja Varis, edunvalvontapäällikkö
puh. (09) 6226 8510
arja.varis@ykl.fi 
www.ykl.fi